Більше ніж третина європейців ризикує своїм життям, не додержуючись законів про використання задніх ременів безпеки, – за даними нового опитування Ford

Бренд

Кельн, Німеччина, 8.04.2015 – Для переважної більшості автомобілістів використання ременя безпеки на передньому сидінні автомобіля стало звичкою, яка наочно демонструє, як європейське законодавство про ремені безпеки ставало все суворішим, а люди все краще розуміли важливість цих пристроїв для безпеки.

Проте нове опитування, проведене за підтримки Ford, показує, що коли йдеться про людей на задніх сидіннях автомобіля, ситуація сильно відрізняється. Опитування понад 7100 дорослих людей по всій Європі виявило, що більше ніж третина європейців відмовляється пристібатися ременем безпеки на задньому сидінні автомобіля попри законодавчі вимоги, чинні на території Європи протягом років.

Більше того, майже чверть водіїв не наполягають, щоб пасажири користувалися задніми ременями. За оцінками Ради Європи з безпеки дорожнього руху в Європейському Союзі лише за 2012 рік завдяки використанню ременів безпеки 8600 людей в автомобілях зберегли свої життя. Рада також повідомляє, що у 2013 році з 1900 людей, що загинули на автомагістралях Європи, аж 60 відсотків не були пристебнуті.*

Опитування показало, що люди старше 40 років найрідше користуються ременями безпеки на задніх сидіннях (46 відсотків). З людей віком 24 роки чи молодше, які виросли в часи, коли батьки більше стежили за використанням задніх ременів безпеки та дитячих крісел, лише 21 відсоток сказав, що вони не пристібаються на задньому сидінні. Водії старше 40 також найрідше наполягають, щоб задні пасажири пристібалися.

Опитування людей у Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Румунії, Іспанії та Великобританії також показало, що найчастіше подорожують непристебнутими автомобілісти Румунії (84 відсотки), далі йдуть Італія (56 відсотків) та Іспанія (39 відсотків). Водії в Румунії найрідше наполягали, щоб задні пасажири користувалися ременями безпеки (це робили лише 39 відсотків), за ними йдуть водії Італії (53 відсотки) та Бельгії (85 відсотків).

Правоохоронні органи по всій Європі поставили собі за мету притягнути до відповідальності людей, що порушують закони про використання ременів безпеки. Європейська мережа дорожньої поліції, TIPSOL, протягом одного тижня цього місяця жорстоко переслідувала порушників; схожа всеєвропейська операція, проведена минулого вересня, призвела до покарань 95 000 водіїв і пасажирів.

Президент TIPSOL Ейдан Рід (Aidan Reid) сказав: «Якщо не пристібатися ременем безпеки на задньому сидінні автомобіля, ймовірність травми чи смерті для вас і будь-якої людини на сидінні перед вами зростає. Ми настійно просимо водіїв відповідально поставитися до власної безпеки та безпеки своїх пасажирів і подбати, щоб усі люди в автомобілі завжди користувалися ременями безпеки».

Опитування Ford виявило, що люди передусім не користуються задніми ременями через їхню незручність. Багато учасників опитування сказали, що не вважають ремені важливими під час коротких поїздок.

Міжнародна організація з безпеки дорожнього руху IRTAD** упорядковує дані про використання задніх ременів безпеки з усього світу. Отримані нею результати показали, що найчастіше пристібаються задніми ременями люди Німеччини (97 відсотки), а найрідше – люди Греції (23 відсотки), Італії (10 відсотків) та Сербії (3 відсотки).

Компанія Ford у США вперше представила на автомобілі серійного виробництва Надувний задній ремінь безпеки, який поєднує властивості подушки безпеки та ременя безпеки. Дослідження Ford показує, що понад 90 відсотків його учасників вважають Надувні задні ремені безпеки схожими на звичайний ремінь або зручнішим за нього, відмітивши м’якість надувного ременя.

Надувний задній ремінь безпеки Ford, що тепер пропонується на повністю оновленому Mondeo, призначено, щоб підвищувати рівень захисту для пасажирів задніх сидінь. Під час зіткнення надувний ремінь допомагає розподілити сили зіткнення по більшій площі тулуба пасажира – у п’ять разів більшій, якщо порівнювати зі звичайним ременем.

Система нагадування про непристебнуті ремені безпеки Ford видає візуальні та звукові попередження, якщо пасажири не пристебнуті. Компанія також підкреслює небезпеку нехтування ременями у рамках програми Ford «Водійська майстерність, що рятує життя», яка забезпечила практичним навчанням понад 6100 водіїв 18-24 років у країнах, де було проведено опитування, та яку нещодавно було впроваджено в Росії.

* Рада Європи з безпеки дорожнього руху: звіт з оцінкою ходу виконання планів підвищення рівня безпеки людей в автомобілях в ЄС

** Річний звіт про безпеки дорожнього руху IRTAD 2014

ТОВ «Віннер Автомотів»
Адреса: пр-т Московський, 24д
Київ, 04655, Україна
тел. 496 00 06
факс. 496 45 83