SmartDeviceLink набирає обертів як згенероване індустрією рішення для інтеграції додатків смартфонів у панель пристроїв автомобілів

Бренд

У зв'язку з дослідженнями можливості прийняття технології SmartDeviceLink компанією Toyota, проект відкритого програмного забезпечення стрімко наближається до цілі зі створення рішення в автомобільній індустрії для інтеграції додатків смартфонів в автомобілі.

«Дизайн інтерфейсу панелі приборів та можливість підключення до смартфонів – це ключові елементи диференціації продукту в нашій індустрії», – каже Дон Батлер, виконавчий директор компанії "Ford Connected Vehicle and Services". «У компанії Ford ми розглядаємо усі аспекти часу перебування за кермом як основу досвіду, який ми надаємо нашим клієнтам. Ми раді, що інші учасники автоіндустрії мають такі ж погляди та з нетерпінням чекаємо співпраці з ними задля забезпечення ще більшої підтримки спільноти розробників SDL».

Автомобілі Ford оснащені програмою SYNC, цей AppLink служить як інтерфейс програмування додатків (API), за допомогою якого водії можуть легко зайти в такі додатки смартфонів, як Spotify, Glympse, iHeartRadio, Pandora та інші, використовуючи при цьому технологію розпізнавання голосу або панель приборів.

Ford створив SmartDeviceLink, передавши програмне забезпечення AppLink до спільноти розробників відкритого ПЗ. Мета полягає у сприянні розвитку спільноти розробників автомобільних додатків та забезпеченні автовиробників можливістю запровадити інноваційні та диференційовані інформаційно-розважальні системи, що виправдають очікування їхніх клієнтів щодо інтеграції з додатками смартфонів.

Програмне забезпечення SDL надає доступ до внутрішньої системи управління автомобіля, включно з екранами дисплеїв, кнопками та технологією розпізнавання голосу, щоб забезпечити задоволення клієнтів від повної інтеграції додатків.

Інженери компанії Toyota активно працюють над проектом SDL та досліджують подальшу співпрацю з Livio та Ford. Livio, 100% дочірнє підприємство компанії "Ford Motor Company", займається підтримкою проекту технології SmartDeviceLink, яку можна отримати на сайті www.genivi.org або www.github.com/smartdevicelink.

SDL надає автовиробникам та розробникам можливості:

  • Персоналізація загального вигляду інформаційно-розважальної системи та під'єднаних сервісів із метою підтримки належних асоціацій бренду за допомогою стандартизованого протоколу SDL для управління та контролю додатками смартфонів
  • Широка сумісність пристрою та платформи, оскільки він є агностичним та має зв'язок з додатками смартфонів. Відтак, споживачам не потрібно мати найновіші пристрої, операційні системи чи платформи
  • Перебуває у вільному доступі по цілому світі та обмежується лише наявністю додатків на кожному окремому ринку
  • Працює з технологією розпізнавання голосу, вмонтованою в автомобіль, а, відтак, його функціональність не обмежується мобільним зв'язком чи реальною пропускною здатністю мережі
  • Достатньо здійснити інтеграцію додатків лише один раз, щоб вони працювали на різних автомобільних платформах
  • Підтримує споживачів, забезпечуючи технологію, яка чітко повідомляє чи запитує дозволу на використання додатками особистих даних чи даних автомобіля, що покращує досвід користування споживачів

«Спочатку, ми запровадили AppLink, щоб наші клієнти могли безпечно зайти у свої додатки під час їзди за кермом. Потім, ми запустили Програму розробників Ford, щоб підтримати екосистему розробників, які створювали б нові, інноваційні досвіди» – каже Батлер. «А через SmartDeviceLink ми демонструємо наше довготермінове зобов'язання перед нашими клієнтами, та індустрією взагалі, робити все можливе, щоб автомобілі та смартфони функціонували разом простіше у будь-якій точці світу».

Отримавши бренд AppLink, технологія SDL наразі доступна на більше 5 мільйонах автомобілів Ford у Північній, Південній Америках, Європі та Азійсько-тихоокеанському регіоні. Цього року планується також приєднання ще трьох ринків: Тайваню, Нової Зеландії та Таїланду.

На початку цього року Ford також передав технологію до проекту SDL, що дозволяє провайдерам навігаційних додатків проектувати карти та досвід користувача у належним чином обладнаний транспортний засіб, переносячи навігацію зі смартфона до машини; важлива річ для таких ринків, як Китай.

ТОВ «Віннер Автомотів»

Адреса: пр-т Московський, 24д

Київ, 04655, Україна

тел.: (044) 496 00 06

факс.: (044) 496 45 83