Немає потреби позбуватися акценту — глобальна інформаційно-розважальна система голосового управління Ford SYNC розпізнає місцеву вимову

Бренд

Немає потреби позбуватися акценту — глобальна інформаційно-розважальна система голосового управління Ford SYNC розпізнає місцеву вимову

  • Технологія голосового управління Ford, розроблена компанією Nuance, розпізнає та реагує на місцеву вимову та діалект. Здійснюючи дзвінок, вмикаючи музику чи користуючись навігаційною системою, водій може говорити невимушено
  • Інформаційно-розважальна система Ford SYNC розуміє діалекти 17-ти мов від баварського діалекту німецької мови до ліверпульського діалекту англійської мови;водієві варто вимовити лише кілька слів і його діалект буде розпізнано та запам'ятовано
  • Акустичні моделі та словник голосових команд було створено на основі записів голосів тисяч водіїв, яких попросили зачитати текст, привітатися чи продиктувати номер

КЕЛЬН, Німеччина, 12 жовтня 2015 року — від характерного скауза, який став відомим у всьому світі завдяки the Beatles, до співучого кокні Майкла Кейна, діалекти Сполученого Королівства та країн Європи розважали та бентежили слухачів, а також завжди були джерелом заробітку для пародистів.

Технологія голосового управління інколи не терпить місцевих діалектів і часто вимагається, щоб користувач звертався до неї стандартною британською вимовою, якій навчали в «Моїй прекрасній леді».

Інформаційно-розважальна система Ford SYNC була розроблена в партнерстві з компанією Nuance Communications для того, щоб водії у всьому світі почувалися невимушено, здійснюючи дзвінок, вмикаючи музику чи користуючись навігаційною системою та розмовляючи своєю рідною говіркою. Система розуміє діалекти від баварського німецької мови до ліверпульського діалекту англійської мови, а також розпізнає і запам'ятовує конкретний діалект водія одразу після того, як він вимовить кілька слів.

«Люди по праву вважають діалект ключовою рисою власної індивідуальності. Впевненість у тому, що ти можеш з легкістю спілкуватися з власним авто, незалежно від того, з якого ти регіону країни, робить подорож приємнішою», — зазначив Крістоф Келлервессел (Christof Kellerwessel), головний інженер з електронних та електротехнічних систем компанії Ford of Europe.

Встановлена на більш ніж 12-ти мільйонах авто Ford по всьому світові, інформаційно-розважальна система Ford SYNC говорить 17 мовами* та має словник, що містить різні варіанти вимови слів і який було складено з використанням записів голосів тисяч водіїв по 

всьому світові. Складаючи словники для кожної мовної версії SYNC, дослідники побували у різних куточках кожної країни та записували голоси носіїв великої кількості існуючих діалектів та таких, що тільки зароджуються.

У Сполученому Королівстві дослідники записували голоси водіїв різного віку в малих та великих містах, включаючи Лондон, Ліверпуль та Ньюкасл, попросивши їх зачитати текст, привітатися чи продиктувати номер. Діалекти 16-ти земель Німеччини варіюються від швидких північних говірок, що дуже вирізняються, де «ch» вимовляється гортанно та різко, до мелодійніших діалектів південної Баварії.

Велика кількість діалектів, що існує у кожній мові, відображає неповторну індивідуальність їх носіїв. Створивши технологію голосового управління, що розпізнає місцеві діалекти, Ford допомагає зберігати цю індивідуальність. 

«Дослідивши такі мови, як англійська, французька та німецька, ми відзначили повсюдне зменшення різноманітності діалектів», — зауважив Домінік Ватт (Dominic Watt), старший викладач кафедри мовознавства та лінгвістики Йоркського університету. «Проте, у багатьох регіонах мешканці дуже пишаються своїми діалектами. Якщо з повагою ставитися до того, що люди прив'язані до своїх місцевих говірок, то з'являється бажання створити технологію голосового управління, що включає в себе цю різноманітність діалектів, а не шукати шляхи їх асиміляції».

Щоб зібрати зразки різних діалектів для кожної мовної версії програми, дослідники подорожували від одного узбережжя США до іншого, а також записали більш ніж 2 000 голосів людей у Китаї — представників різних верств населення та носіїв різноманітних діалектів — від мешканців Пекіна, що протяжно вимовляють «ers» наприкінці слів і до жителів півдня, які нечітко вимовляють деякі приголосні звуки, як наприклад, «sh» і «s».

Ford створив інформаційно-розважальну систему SYNC із застосуванням передових технологій обробки звуку компанії Nuance, які здатні швидко пристосовуватися до діалекту водія та його вимови. Після вимкнення запалювання файл із записом голосу водія зберігається у пам'яті системи. Якщо в авто сяде інший водій, то система оновить файл для того, щоб в подальшому розпізнавати його голос.

«Розпізнаючи різні діалекти, інформаційно-розважальна система SYNC дає можливість користувачам бути впевненими у тому, що вони зможуть скористатися широким спектром можливостей та функцій і врешті-решт отримати більше позитивних вражень від керування автомобілем», — зазначила Фатіма Віталь (Fatima Vital), директор із маркетингу автомобільної та побутової електроніки компанії Nuance Communications.

Інформаційно-розважальна система Ford SYNC була вперше представлена в Європі у 2012 році і з того часу наявна у більшості авто Ford.

# # #

* Мови, доступні в інформаційно-розважальній системі SYNC, варіюються відповідно до встановленої операційної системи. Доступні наступні мови: арабська, австралійська англійська, бразильська португальська, канадська французька, нідерландська, французька, німецька, італійська, мандаринська, мексиканська іспанська, португальська, російська, іспанська, тайванська мандаринська, турецька, британська англійська та американська англійська.