Тестовий безпілотний Ford успішно пройшов нічні випробування

Бренд

Тестовий безпілотний Ford успішно пройшов нічні випробування

Нещодавно компанія Ford випробувала в нічних умовах експериментальне авто, сконструйований на базі Fusion Hybrid. Тестування проходило в пустельній місцевості Арізони. Свою місію автономний автомобіль виконав успішно - машина проїхала всю дистанцію при вимкнених фарах.

Результати дослідження підтвердили, що поєднання «фордовської» технології LiDAR і спеціального програмного забезпечення, що виконує роль віртуального водія, дозволяє впевнено пересуватися по звивистих дорогам в нічний час навіть при відсутності камер, що залежать від світла. Представники компанії все ж рекомендують використовувати основні види сенсорів - камери, радари і LiDAR, що працює незалежно від світлофорів.

Важливість дослідження

За статистикою американського Національного управління безпеки на дорогах, ймовірність аварії в темний час доби збільшується в три рази. Джим Макбрайд, керуючий підрозділом по створенню автономних автомобілів, наголосив на важливості технології LiDAR, завдяки якій авто не залежить від камер фіксації дорожньої лінії розміток і сонячного світла. При цьому водії будуть перебувати в безпеці при їзді як удень, так і вночі.

Для нічного пересування безпілотні автомобілі використовують 3D-карти з базою даних, що включає інформацію про характеристики дороги: рельєф місцевості, географічне розташування, якості покриття, розмітки, рельєф місцевості і перешкодах (будинки, дерева і т.д.).

Принцип роботи автономної машини:

  1. Технологія LIDAR проводить сканування для визначення положення на дорожньому покритті
  2. Радар посилає інформацію, яка підтверджує і доповнює дані, зібрані LIDAR.

В результаті автомобіль отримує всю необхідну інформацію для орієнтації в місцевості.

Як проходив експеримент?

Інженери Ford наділи прилади нічного бачення і досліджували поведінку самокерованого авто всередині і зовні. За допомогою спеціального пристрою команда фахівців мала можливість спостерігати, як технологія LiDAR випускає інфрачервоні промені для вивчення особливості місцевості під час руху машини. За словами інженерів, продуктивність обладнання становить 2,8 млн променів в секунду, що дозволяє отримувати точні показники.

Один із співробітників Ford поділився своїми враженнями про експеримент:

«Я сидів в автомобілі і відчував, як він пересувається, при цьому з вікна можна було побачити лише темряву. Я перебував на задньому кріслі машини і за допомогою ноутбука вів моніторинг маршруту в режимі реального часу. Дослідження показало, що авто з технологією LIDAR відмінно орієнтується на звивистих ділянках ».

Роботи зі створення безпілотного автомобіля Ford ведуться вже більше десяти років. Компанія поступово рухається до мети, яка полягає в створенні безпечного автономного авто, здатного пересуватися без найменшого втручання людини.

У 2016 році американський концерн збере 20 тестових автомобілів Fusion Hybrid для випробування безпілотних технологій в Арізоні, Мічигані і Каліфорнії.

У разі успішного проведення експериментів, компанія Ford стане монополістом у сфері автономних авто, зв'язку, мобільності і впровадженні великих баз даних.