EcoBoost Ford черговий раз перемагає на конкурсі двигунів

Бренд

EcoBoost Ford черговий раз перемагає на конкурсі двигунів

За результатами конкурсу «Міжнародний двигун року» в категорії «До 1 літра» третій рік поспіль перемагає мотор EcoBoost, розроблений компанією Ford. Малолітражні силові агрегати оцінювали 65 автомобільних експертів з 35-ти країн світу. На цей раз конкуренцію EcoBoost склало 32 мотора, що на 19 більше, ніж у 2012 році.

Це досягнення прокоментував один з керівників конкурсу Дін Славніч:

«Той факт, що двигун третій рік поспіль отримує нагороди відразу у всіх номінаціях, говорить про його особливі властивості та характеристики. Також перемога доводить відсутність великої взаємозв'язку між економією і потужністю ».

Тому є всі підстави вважати, що в найближчі роки світові інженери розроблять надпотужний двигун, який споживає рекордно низькі обсяги палива.

Популярність EcoBoost

Компанія «Форд» випускає екологічні двигуни потужністю від 100 до 140 кінських сил. Також в асортименті є ексклюзивна версія 180 к.с. для ралійного автомобіля Ford Fiesta R2. Мотор EcoBoost поставляється в 72 країни світу, причому по ККД він перевершує двигуни, використовувані при складанні моделей Ferrari, Lamborghini і Bugatti.

Силовими агрегатами EcoBoost оснащені 11 моделей Ford: Focus, Tourneo, Mondeo, Fiesta і інші автомобілі, які користуються великим попитом в Європі. За підрахунками американської компанії, два з п'яти оновлених авто працюють саме на цьому моторі.

Суть технології

Технологія, розроблена інженерами компанії «Форд», застосовується у виробництві 2-літрової концепції EcoBlue, яка створена спочатку 2016 року спеціально для лінійки Transit. В основу EcoBoost закладена низькоінерційна система турбонадув, впорскування пального під високим тиском і інтегрованих випускних колекторів та інших елементів, що сприяють економії палива на 13% і крутного моменту - на 20% (при низьких частотах).

У різних країнах характеристики екологічних, потужних і економічних двигунів помітно різняться. Сьогодні в асортимент Ford представлений моторами об'ємом 1.6, 2.0, 2.3, 2.7 і 3.5 літрів. На особливу увагу заслуговує останній - цей шестициліндровий силовий агрегат буде встановлений в оновлений автомобіль Ford GT, який кількома днями пізніше візьме участь в гонках Ле-Ман.