Ford випробував мобільну аеродинамічну трубу

Бренд

Ford випробував мобільну аеродинамічну трубу

Фахівці компанії Ford розробили мобільну аеродинамічну трубу для виявлення джерел повітряних шумів на перших стадіях виробництва автомобілів. Ця інформація допоможе швидко вдосконалити шумоізоляційні систему і підвищити рівень комфорту для майбутнього власника машини.

Вперше аеродинамічнішу трубу випробували на заводі «Форд» в місті Флет Рок (штат Мічиган). Також тут застосовуються ще три технології для оцінки рівня комфорту.

Переваги нової системи

Акустичні лабораторії в місті Аллен Парк (Мічиган), що працюють на платформі класичної аеродинамічної труби, оснащені рядом сенсорів і систем обробки даних. Одна така установка займає всю будівлю і коштує близько 50 мільйонів доларів.

Американські інженери придумали повноцінний аналог - мобільнe аеродинамічyу трубу, яка коштує в кілька разів дешевше і займає на порядок менше місця. Для роботи обладнання необхідно всього лише забезпечити постійний повітряний потік.

Тепер працівникам заводу не доведеться відправляти автомобіль в інший кінець країни, досить витягти авто з конвеєра і провести дослідження на шумоізоляцію в автономному режимі. Завдяки інноваційному обладнанню, співробітники Ford миттєво визначать всі несправності, в тому числі і малопомітні.

Конструкційні особливості нової труби

Мобільна лабораторія зібрана в двох 16-метрових контейнерах. Повітряний потік генерують сопла. Інженери помістили в конструкцію 16-лопатеві вентилятори, що формують потік повітря на швидкості 130 км / год. Нерухомість установки при транспортуванні і експлуатації забезпечують люки, розміщені на бічних стінках контейнерів.

Габаритні бокси розміщуються на плоскій поверхні. Перед введенням обладнання в експлуатацію торцеві стінки контейнерів відкриваються, що сприяє пропуску повітряного потоку. Також є 12-метровий контейнер, який представляє собою мобільний Центр управління - саме тут працівники керують усім процесом.

Підготовка лабораторії до транспортування триває не більше одного дня. Після прибуття в пункт призначення обладнання готове до роботи вже через кілька годин.

Згідно з правилами техніки безпеки, установка повинна працювати під одночасним контролем двох фахівців. Незважаючи на високу потужність технологічного комплексу, на відстані двох метрів від контейнерів рівень шуму знаходиться на позначці 75 децибел, що те саме телефонному гудку.