Land Rover Discovery Sport успішно протягнув 3 вагони поїзда

Бренд

Land Rover Discovery Sport успішно протягнув 3 вагони поїзда

У північній частині Швейцарії позашляховик Land Rover Discovery Sport проїхав 10 кілометрів з причепленими поїзними вагонами сумарною масою понад 100 тонн. Британський автомобіль продемонстрував чудові буксирувальні характеристики і викликав подив експертів.

Згідно техпаспорту, максимально допустима маса причепа становить 2,5 тонни, але на практиці Discovery Sport здатний тягнути вантажі на порядок важче. Це можливо завдяки поєднанню таких технологій як:

  • Tow Assist і Tow Hitch Assist - допомога при буксируванні;
  • Terrain Response - адаптація до дорожніх умов;
  • All Terrain Progress Control - управління мотором і гальмами на бездоріжжі.

Експеримент проведено для демонстрації унікальних можливостей моделі Land Rover. Головний інженер компанії за стабілізаційними системам зізнався, що дане дослідження було найнебезпечнішим в його житті.

Підготовка автомобіля до експерименту

З огляду на умови проведення заходу, представники компанії внесли незначні корективи в конструкції авто. Ходова частина залишилася без змін, але в цілях стабілізації стандартні колеса доповнені залізничними. На відміну від попереднього експерименту, проведеного в 1989 році, сучасний Discovery протягнув вагони без застосування зниженого діапазону передач - 9-ступінчастою КПП, систем Terrain Response і All Terrain Progress Control виявилося досить для підвищення тяги.

Інженери Land Rover вирішили виконати трюк на легендарній жд дорозі Штайн-на-Рейні. Екстриму додає той факт, що міст Хемісхофен проходить через річку Рейн, а висота над рівнем води становить 26 метрів. Раніше авто Series II і IIA неодноразово використовувалися в якості технічного транспорту та переобладнувалися виходячи з незвичайних умов експлуатації. На цей раз інженерам не довелося вносити значних корективів.

Технологічні можливості

Секрет успішного експерименту криється в системі All Terrain Progress Control, яка дозволяє водієві встановлювати певну швидкість їзди в екстремальних умовах. Дана технологія використовується як круїз-контроль, налаштований на швидкісний діапазон 2-30 км/г. Автомобіль обладнаний системою допомоги плавного старту, тому автомобіль без проблем рушає на льоду, піску і інших складних покриттях.

Двигуни

Discovery Sport оснащений 2-літровими агрегатами Ingenium потужністю 150 або 180 «кінських» сил. Двигун відповідає екологічному стандарту Євро-6, в середньому витрачає 4,9 л / 100 км. Найпотужніша версія розвиває швидкість 188 км/г, «сотню» набирає за 8,9 секунди.

Також в наявності 4-циліндровий 240-сильний бензиновий мотор об'ємом 2,0 літра.

Всі двигуни поєднуються з 9-ступінчастою автоматичною КПП з функцією ручного перемикання передач при буксируванні, їзді по бездоріжжю або швидкому пересуванні на трасі.

Відразу після презентації модель отримала 5* в рейтингу безпеки Euro NCAP. У період з 2015 року по сьогоднішній день компанія Land Rover продала 123,3 тисячі автомобілів даної моделі.