На заводі Ford в Кельні люди працюють в парі з роботами

Бренд

 

Через 100 років після свого заснування компанія Ford почала збирати авто шляхом поєднання живої сили і роботів. Сьогодні людиноподібні пристрої допомагають штатним співробітникам встановлювати амортизатори в автомобілі лінійки Fiesta. Дана робота вимагає витримки і концентрації, а добитися ідеальної точності можна тільки за допомогою комп'ютера. Але варто зазначити, що на даний момент роботи застосовуються в рамках випробувань.

Дослідження проводиться на складальному заводі в німецькому Кельні. Напередодні експерти опитали понад 1 тисячу співробітників, щоб з'ясувати, в якій сфері комп'ютерні помічники найбільш затребувані і ефективні. Багато робітників сходяться на думці, що роботи ідеально підходять для висотних робіт з пневматичними інструментами, оскільки дана діяльність забирає багато сил, вимагає витривалості і точності.

Як виглядає процес зсередини?

Коботи (друга назва роботів) використовуються в якості підсобників. Ці пристрої допомагають вирішувати такі завдання:

  • Висока швидкість виробництва;
  • Легкість збірки;
  • Безпека на підприємстві;
  • Креативність.

Наприклад, тепер працівникові заводу в Кельні не доводиться самостійно рухати і встановлювати амортизатор, оскільки робот робить це швидше, точніше і без шкоди здоров'ю робочого. Після монтажу запчастини співробітнику залишається тільки натиснути кнопку і закінчити процедуру.

Для поліпшеного взаємодії між «колегами», коботи оснащуються високотехнологічним сенсором, що реагує на руки, пальці і інші перешкоди. Програмне забезпечення для автомобільного виробництва розроблялося два роки спільно з німецьким виробником роботів KUKA Roboter GmbH.

Перспективи застосування роботів

Сьогодні менеджери компанії обговорюють проект по розробці програмного забезпечення універсальних роботів, які могли б виконувати широкий спектр завдань - від рукостискання при зустрічі делегацій до приготування кави.

Керівник відділу KUKA Roboter GmbH із ключових клієнтів підбив підсумки наступними словами:

«Наша компанія розробила нове покоління сенсорних коботов, які допомагають виконувати надскладні і до недавнього часу нереальні завдання. Ми раді продовжити тісну співпрацю з концерном Ford і приступити до створення програмного забезпечення для досягнення нових висот ».