Volvo Cars і Uber розроблять безпілотні автомобілі

Бренд

Автомобільний виробник Volvo Cars і таксі-сервіс Uber об'єднали зусилля в створенні безпечного авто. В рамках укладеного договору компанії розроблять нові моделі автомобілів, що адаптуються до систем автономного управління. Згідно з умовами проекту, Volvo буде збирати машини, а Uber - проводити закупівлю. Цей проект обійдеться організаціям в 300 мільйонів американських доларів.

Коментарі партнерів

Президент і гендиректор Volvo Cars Хокан Самуельсон сказав наступне:

«Volvo - найбільш прогресуючий автомобільний концерн в світі, що застосовує сучасні технології та нестандартні рішення. Наша компанія приділяє багато уваги створенню безпілотних систем і відома на світовому ринку як виробник найбезпечніших транспортних засобів. Ми раді початку співпраці з компанією Uber, яка дуже близька нам по духу. Упевнений, що союз Volvo-Uber покладе початок світової автомобільної революції ».

Генеральний директор Uber Трейвіс Каланік виголосив таку промову:

«За статистикою, щорічний показник смертності на дорогах перевищує 1 мільйон осіб. Звести до мінімуму кількість трагічних випадків допоможе система автономного управління, але ми не можемо розробити дану технологію самостійно. Тому компанія Uber уклала співпрацю з виробником Volvo, який випускає найбільш безпечні автомобілі в світі. Спільними зусиллями ми швидко зробимо і введемо в експлуатацію технології майбутнього ».

Як буде виглядати система

За основу інженери Volvo Cars візьмуть інноваційну модульну платформу SPA, на базі якої розроблено такі титуловані автомобілі як:

  • Позашляховик Volvo XC90;
  • Седан S90;
  • Універсал V90.

Дана платформа з'явилася завдяки програмі реформування і розвитку шведської компанії, її бюджет становить 11 мільярдів американських доларів. Проект був запущений в 2010 році, його мета полягала в створенні платформи для синхронізації з безпілотними системами управління та технологіями електрифікації наступного покоління. Дані характеристики платформи особливо зацікавили компанію Uber, тому питання тісної співпраці залишався формальністю.