Volvo випустить автомобілі з цифровим ключем

Бренд

Volvo випустить автомобілі з цифровим ключем

У всі епохи розвитку автомобілебудування запуск двигунів і відкриття дверей здійснювалися за допомогою ключів або брелків. Компанія Volvo Cars має намір переломити цю тенденцію - в 2017 році концерн випустить машини без фізичних ключів.

Покупцям шведських авто буде надано спеціальний додаток для смартфона, за допомогою якого водії зможуть користуватися цифровими ключами. Програмний продукт, що виробляє обмін інформацією за допомогою технології Bluetooth, відкриє перед водіями більше можливостей, особливо в питанні загального користування автомобілем. Додаток виконує ті ж функції, що і сучасний фізичний ключ: запуск двигуна, блокування і розблокування дверей, відкриття кришки багажника та ін.

Кожна людина зможе стати власником відразу кількох цифрових ключів, що забезпечить доступ до всіх його автомобілів, які знаходяться в різних місцях. Нова система, побудована на принципі віддаленого обміну інформацією, полегшить життя не тільки клієнту, але і членам його сім'ї.

За допомогою мобільного додатку водії зможуть орендувати автомобілі в будь-якій країні світу, а цифровий ключ буде надсилатися на гаджет клієнта після укладення угоди. Завдяки вбудованій GPS-технології клієнт швидко знайде обрану машину, відкриє її двері і відправиться в подорож.

Перехід на цифрові ключі допоможе у вирішенні питання численних черг в салонах оренди авто, що дуже важливо для агентств, офіси яких знаходяться поблизу аеропортів і вокзалів.

Коментарі виробника

Хенрік Грін, який представляє відділ з питань розробки, заявив, що компанія Volvo завжди прагне полегшити життя своїм клієнтам за допомогою інноваційних систем. Технології постійно розвиваються, а разом з цим посилюються вимоги споживачів, які бажають мати зручний доступ до своїх транспортних засобів.

За словами Гріна, цифрові ключі зроблять революцію в автомобілебудуванні, оскільки водіям не доведеться годинами стояти в чергах і платити зайві гроші за парковку.

Тестування нової технології заплановано на весну 2016 року. Перші випробування цифрових ключів проведе компанія Sunfleet, яка надає послуги прокату автомобілів в аеропорту шведського міста Гетеборг. Дебютна партія машин з унікальною технологією з'явиться в продажу вже в наступному році.

Директор по спеціальних продуктів нових моделей Volvo спрогнозував подальшу модифікацію системи. Мартін Росенквіст заявив, що співробітники концерну будуть аналізувати ринок і відгуки клієнтів для розширення функціональних можливостей технології.

Volvo - перша в світі компанія, яка застосувала цифрові ключі. Вперше подібна технологія була випробувана в 2015 році. Тоді кур'єрські служби інтернет магазинів використовували одноразовий електронний ключ для швидкої доставки товарів безпосередньо в автомобіль. Тепер доступ до послуги отримають всі власники машин Volvo.

При цьому шведський концерн не відмовляється від фізичних ключів - вони будуть надаватися за бажанням клієнта. Презентація остаточної версії нової технології проходила з 22 по 25 лютого в Барселоні.